Art kamp

Art kamp | za otroke | delavnice
  • 16.00 - 20.00
  • Mestni park
  • Vstopnine ni.

ZAKLADI PREDNIKOV

16.00–20.00, Klekljanje, kvačkanje in vezenje, Nada Vnuk, rokodelka

16.00–20.00, Splav, panjska končnica, dravski kamen, naplavljen les, slano testo, stari strešniki, Turistično društvo Maribor, Janita unikatni nakit, Jana Umek

16.00–20.00, Čebele in med, Vlado Vogrinec, Bruno Kirbiš, Pavla Karmel, Čebelarsko društvo Peter Močnik, Čebelarska zveza društev Maribor

16.00–20.00, Slovensko rokodelsko lončarstvo, Lorna Novak Jarh, Anina Novak Jarh, Nala Novak Jarh, Lončarski atelje Lorna

16.00–20.00, Krpanka, Nevenka Žlender, rokodelka

16.00–20.00, Od načrta do hiše, Milena Antonić, Mojca Horvat, Vlasta Čobal Sedmak, Urška Pliberšek, Vid Kmetič, Boštjan Jerman, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Pokrajinski arhiv Maribor, Društvo za ZN za Slovenijo

16.00–20.00, Les je lep, Jožef Pehar, rokodelec

16.00–20.00, Pleteni podstavki, bobike, klopotci, vuge, Branka Janežič, rokodelka

16.00–20.00, Zeliščarstvo ali Narava ima vselej prav, Marjetka Cesar, Moj cvet

16.00–20.00, Polstenje in tkanje, Marija Srblin, Barbara Hadner, Vanja Kolar, Soven d.o.o.

16.00–20.00, Lončarstvo, Suzana Rajh, Helena Rajh, Sonja Hrastnik, Lončarski center Maribor

 

SVET JE PISAN PLANET

16.00–20.00, Pozdrav iz drugih držav – danes spoznavamo ROMSKO KULTURO, Znanstveno-raziskovalno združenje za umetnost, kulturne in izobraževalne programe in tehnologijo EPEKA, so.p., Društvo za podporo mladim Romom in Romsko društvo Romano Pralipe, so.p.

16.00–20.00, Mednarodna bralna plaža – literatura v tujih jezikih, Bukvarna Ciproš

16.00–20.00, Igra Zastave sveta

16.00–20.00, Kam na naslednje potovanje, kakšni so trenutni potovalni trendi, kaj je trajnostni turizem, kako izbrati hostel … Popotniško združenje Slovenije

16.00–20.00, Pogovori se z menoj!, Zavod PIP, Informacijska točka Evropske unije Europe Direct Podravje

18.00, Folkart se predstavi – Mehika, Alenka Klemenčič, Folkart

 

UMETNOST ZORI

16.00–20.00, mala LIKOVNA – likovne in oblikovne delavnice za najmlajše, Urša Vidmar, Tina Matko

16.00–20.00, Škratova ropotarnica – mala kiparska in arhitekturna delavnica, Žiga Erlač, Aljaž Erlač

16.00–20.00, DIY delavnice – umetnost in tehnologija, Narmej Grager Lutarič in Sara Korošec, Kreativno društvo Objemko

16.00–20.00, UNI-KAT – kvačkamo in šivamo ter prodajna razstava, Mihelca Šuper in Klemen Lukman, Zavod INFINITUM

16.00–20.00, Delavnice z Društvom za sonaravno in ustvarjalno bivanje Sajan, Janja Repina Potočki, Saša Potočki, Društvo za sonarno in ustvarjalno bivanje Sajan

16.00–20.00, Melete Art, Manja Reherman, Melete Art

16.00–20.00, Mural ART KAMP – delavnica slikanja na veliko platno, mural painting, Guillermo Daniel Escalante Rodriguez, AAI Articulacion Artistica Internacional

16.00–20.00, Uporabna umetnost in reciklaža – delavnica in prodajna razstava, Urša Rotman in Andrej Novak, izobraževanje in umetniško ustvarjanje s.p.

 

BRALNA PLAŽA

10.00–20.00, Bolje branje kot nerganje – branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

16.00–20.00, Knjižna bolha – menjalnica knjig, Zavod MARS Maribor

16.00–20.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih cajtov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

16.00–20.00, Angleščina za otroke – učenje po metodi Helen Doron English, Helen Doron English Maribor, Peritum d.o.o

17.00–20.00, Premika, kar se knjige in zgodb dotika – ustvarjalne delavnice na temo črke, besede in zgodbe, Deja Popošek

 

IGRALNA JASA

16.00–20.00, Igra raja – igranje na Igralni jasi, Staša Grilc, Zavod MARS Maribor

16.00–20.00, Igre in igrače sveta – izdelovanje iger in igrač, Violeta Jolić, Nika Zupan, Društvo Velenjski raziskovalni studio Venera

16.00–20.00, Bobnarska igralnica – glasbena raziskovanja, Barbara Ciglar

16.00–20.00, Izdelam si zvočilo – delavnica izdelovanja zvočil in preprostih glasbil, Bruno Planinc, Katarina Studen

 

KORENINE SRCA

16.00–20.00, PUM- Andragoški zavod Maribor

16.00–20.00, Zaposlitveni center Avantus

16.00–20.00, Društvo gluhih in naglušnih Podravja Maribor

16.00–20.00, Ozara, dnevni center

16.00–20.00, Dom pod gorco

16.00–20.00, Dom Danice Vogrinec Maribor

 

KNEDLOVA KUHNA

16.00–20.00, KNEDLova stojnica prijateljev – DrMr – TriKrog in partnerji, DrMr – Zavod za družabno raziskovanje in medsebojno razumevanje, TriKrog z.o.o., Makrobiotično društvo Leon, Buna z.o.o., Kucha d.o.o., FFL Slovenija – Hrana za življenje, 3Muhe – pravična trgovina, Pravična trgovina Slovenija, Lušt – Paradajz d.o.o., Zlati ghee, Kmetija Banfi, EKO 365, Mycomedica, Gabaroni – testenine z okusom, DOŠ 2 Lendava, Slovenska Filantropija, ZRKB – Zavod za raziskovanje kvalitete življenja, Kocljevina – zavod za usposabljanje in zaposlovanje invalidnih oseb, Balai mlinarstvo – Petra Hladnjak s.p.

16.00–20.00, Dobra hrana za mamice po porodu – preizkušeni družinski recepti in nasveti, Mirjam Kopše, botrinja

 

NARAVOLJUBJE

16.00–20.00, Igre in druženje v naravi ter učilnica na prostem, ZPM

16.00–20.00, Ustvarjanje pod krošnjami in senzorične delavnice, ZPM

16.00–20.00, Taborniške zgodbe, Društvo tabornikov rod XI. SNOUB Miloša Zidanška

16.00–20.00, Reciklirana igralnica in vertikalno vrtičkanje, Andreja Kolarek, Vertikalno vrtičkanje

16.00–20.00, Vrtičkarski kotiček, Metka T. Gomboc, Tina Ternjak

16.00–20.00, Kotiček izdelkov iz narave, Leonida Hajd – Sapo in Esen Woodcraft, Matija Rižner s. p.

 

IZZIV-IZUM

16.00–20.00, Učilnica v naravi: Klepet z živalcami, ZPM

16.00–20.00, Bajk kuhna – kolesarska samopopravljalnica, Mariborska kolesarska mreža

16.00–20.00, Spoznavanje naravoslovja na zabaven način, Društvo za razvoj naravoslovja in tehnike

16.00–20.00, Modelarstvo in tehnika, Društvo za razvoj naravoslovja in tehnike

16.00–20.00, Vesela fizika in kemija, Društvo Nova akropola

 

GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI

16.00–20.00, Spretnostni poligon, Športni Junak

16.00–20.00, Izposoja rekvizitov, Športni Junak

18.00–19.00, Cheerleading, ŠD Ares, cheerleading skupina Borci

19.00–20.00, Pilates v naravi, Zdravje 365

 

UTERA

18.00–20.00, Prebujanje čutov – voden obisk Utere, Sandra Štefanec in prostovoljci

16.00–18.00, Čutne delavnice iz naravnih materialov – pletenje, gnetenje in ustvarjalno sproščanje, Sandra Štefanec

 

RAZVAJALNICE

16.00–20.00, Svetlobna terapija Bioptron, masaže in kaligrafija, Ingrid Pečnik, Društvo SEJEM BESEDO

16.00–20.00, Klasična masaža, Maja Lamovšek

16.00–20.00, Energetske terapije, društvo Pomladni dež, Kaja Hrast Rakovnik, Branko Hrašovec

16.00–20.00, Tarot, Ana Drevenšek, Društvo Rdeči Šotor

16.00–20.00, Rune – nordijske šepetalke skrivnosti, Andrejka Ravnjak

16.00–20.00, Prenos bioenergije, Gregor Hrovatin

16.00–20.00, Tarot za vsak dan, Petra Božič Blagajac

 

PSI, PRIJATELJI LJUDI

16.00–20.00, Predstavitev programa iskanja pogrešanih oseb s pomočjo reševalnih psov in programa šolanja psov vodičev in pomočnikov za invalide, Kinološko društvo za reševalne pse – REPS Maribor in Slovensko združenje inštruktorjev, Center za šolanje psov vodičev in psov spremljevalcev SLO CANIS

 

ŽIVA KNJIŽNICA MARIBOR

16.00–20.00, Živa knjižnica Maribor, Mladinski kulturni center Maribor

Lokacija