Art kamp

Art kamp | za otroke | delavnice
  • 09.00 - 13.00
  • Mestni park
  • Vstopnine ni.

ZAKLADI PREDNIKOV

10.00–13.00, Klekljanje, kvačkanje in vezenje, Nada Vnuk, rokodelka

10.00–13.00, Splav, panjska končnica, dravski kamen, naplavljen les, slano testo, stari strešniki, Turistično društvo Maribor, Janita unikatni nakit, Jana Umek

10.00–13.00, Čebele in med, Vlado Vogrinec, Bruno Kirbiš, Pavla Karmel, Čebelarsko društvo Peter Močnik, Čebelarska zveza društev Maribor

10.00–13.00, Slovensko rokodelsko lončarstvo, Lorna Novak Jarh, Anina Novak Jarh, Nala Novak Jarh, Lončarski atelje Lorna

10.00–13.00, Baker, les in pluta, Franc Lenhart, Proming skupina d.o.o.

10.00–13.00, Lectarstvo, medičarstvo, svečarstvo, Beno Kolarič

10.00–13.00, Krpanka, nevenka Žlender, rokodelka

10.00–13.00, Mozaik iz keramike, Simona Avguštin

10.00–13.00, Cvetje iz krep papirja, rokodelka Natalija Zabav

 

SVET JE PISAN PLANET

10.00–13.00, Pozdrav iz drugih držav – danes spoznavamo SRBIJO, Srpsko kulturno društvo Maribor, RUSIJO, Zavod Ruski dom Maribor, in PERZIJO, SAND, Matej Novak s.p.

10.00–13.00, Mednarodna bralna plaža – literatura v tujih jezikih, Bukvarna Ciproš

10.00–13.00, Igra Zastave sveta

11.00–13.00, Pesem je povsod doma – nastop otroških pevskih zborov z ruskimi pesmimi, Zavod Ruski dom, Maribor

 

UMETNOST ZORI

10.00–13.00, mala LIKOVNA – likovne in oblikovne delavnice za najmlajše, Urša Vidmar, Tina Matko

10.00–13.00, Škratova ropotarnica – mala kiparska in arhitekturna delavnica, Žiga Erlač, Aljaž Erlač

10.00–13.00, Pozdrav iz Art kampa 2019 – digitalna razglednica, Hana Repše, Društvo za razvoj filmske kulturne

10.00–13.00, Interaktivno risanje in zvok – naloge iz novomedijske umetnosti in razstava, Monika Pocrnjić, samostojna intermedijska umetnica

10.00–13.00, Uporabna umetnost in reciklaža – delavnica in prodajna razstava, Urša Rotman in Andrej Novak, izobraževanje in umetniško ustvarjanje s.p.

10.00–13.00, DIY delavnice – umetnost in tehnologija, Narmej Grager Lutarič in Sara Korošec, Kreativno društvo Objemko

10.00–13.00, Melete Art, Manja Reherman, Melete Art

10.00–13.00, Trbovlje Novomedijsko mesto, Bogdan Šteh z ekipo, Društvo Trbovlje Novomedijsko mesto

10.00–13.00, Lepo in mično – Nakit Lili, Lijana Lepej – Nakit Lili

 

BRALNA PLAŽA

10.00, Čitalnica na dvorišču: Pravljice iz gozda s pripovedovalko Katjo Preša, Katja Preša, pripovedovalka, Vojka Miklavc, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Lutke iz cize – predstavitev različnih lutk in lutkovnih tehnologij, Lutkovno gledališče Maribor

10.00–20.00, Bolje branje kot nerganje – branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Knjižna bolha – menjalnica knjig, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih cajtov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

10.00–13.00, Stripoteka – delavnica risanja in pisanja stripov in stripovskih zgodb z dr. Horowitzem, Ciril Horjak, Večer

 

IGRALNA JASA

10.00–13.00, Igra raja – igranje na Igralni jasi, Staša Grilc, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Igre in igrače sveta – izdelovanje iger in igrač, Violeta Jolić, Nika Zupan, Društvo Velenjski raziskovalni studio Venera

10.00–13.00, Carrom – Indijski prstni biljard, Tadej Šalamun, Lea Pšeničnik, Carrom društvo Maribor

 

KORENINE SRCA

10.00–13.00, Društvo Pupillam, so. p., BO-MA

10.00–13.00, Pedagoški zavod Maribor

 

KNEDLOVA KUHNA

10.00–13.00, KNEDLova stojnica prijateljev – DrMr – TriKrog in partnerji, DrMr – Zavod za družabno raziskovanje in medsebojno razumevanje, TriKrog z.o.o., Makrobiotično društvo Leon, Buna z.o.o., Kucha d.o.o., FFL Slovenija – Hrana za življenje, 3Muhe – pravična trgovina, Pravična trgovina Slovenija, Lušt – Paradajz d.o.o., Zlati ghee, Kmetija Banfi, EKO 365, Mycomedica, Gabaroni – testenine z okusom, DOŠ 2 Lendava, Slovenska Filantropija, ZRKB – Zavod za raziskovanje kvalitete življenja, Kocljevina – zavod za usposabljanje in zaposlovanje invalidnih oseb, Balai mlinarstvo – Petra Hladnjak s.p.

10.00–13.00, Knedli in cmoki – recepti naši babic s kančkom KnedLove čarovnije, Knedl sam

 

NARAVOLJUBJE

10.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter učilnica na prostem, ZPM

10.00–13.00, Ustvarjanje pod krošnjami in senzorične delavnice, ZPM

10.00–13.00, Reciklirana igralnica in vertikalno vrtičkanje, Andreja Kolarek, Vertikalno vrtičkanje

10.00–13.00, Vrtičkarski kotiček, Metka T. Gomboc, Tina Ternjak

10.00–13.00, Kotiček izdelkov iz narave, Leonida Hajd – Sapo in Esen Woodcraft, Matija Rižner s. p.

10.00–13.00, Na Zeleni stezi, društvo Zelena steza

 

IZZIV-IZUM

10.00–13.00, Učilnica v naravi: Klepet z živalcami, ZPM

10.00–13.00, Radovednost je avtocesta do znanja!, MUF, Univerza za otroke, Univerza v Mariboru

10.00–13.00, Modra delavnica – predstavitev organizacije simetris.si, Modra delavnica, simetris.si

10.00–13.00, Mali ustvarjalci – robotika in predstavitev organizacije, Jure Pikl, Mali ustvarjalci

 

GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI

10.00–12.00, Spretnostni poligon, Športni Junak

10.00–12.00, Izposoja rekvizitov, Športni Junak

10.00–11.00, Otroški tek, Športni Junak

10.30–11.30, Aikido, Aikido društvi 1994 Maribor-Slovenija

 

UTERA

10.00–11.00, Jutranje prebujanje s plesom, Sandra Štefanec

11.00–13.00, Prebujanje čutov – voden obisk Utere, Sandra Štefanec in prostovoljci

 

RAZVAJALNICE

10.00 – 12.00, Shakti dance – joga plesa, Janja Tratnjek, Shakti dance academy

10.00–13.00, Coaching – metoda svetovanja, Saška Klemenčič

10.00–13.00, Oksi vital masaža, društvo Oksi-vital, Velko Zupan

10.00–13.00, Priprava na moj lep porod, Marina Popović Frangež, Eva Barbara Vilčnik, Doula Marina

10.00–13.00, AVATAR ®– zavestno ustvarjanje lastnega življenja, Mia Miše

10.00–13.00, Tui-Na masaže in metode, Zdenka Pukmeister, Društvo Tui-Na

10.00–13.00, Energetske terapije, društvo Pomladni dež, Kaja Hrast Rakovnik, Branko Hrašovec

10.00–13.00, Tarot, Ana Drevenšek, Društvo Rdeči Šotor

10.00–13.00, Rune – nordijske šepetalke skrivnosti, Andrejka Ravnjak

Lokacija