Art kamp

Art kamp | za otroke | delavnice
  • 09.00 - 13.00
  • Mestni park
  • Vstopnine ni.

ZAKLADI PREDNIKOV

10.00–13.00, Klekljanje, kvačkanje in vezenje, Nada Vnuk, rokodelka

10.00–13.00, Splav, panjska končnica, dravski kamen, naplavljen les, slano testo, stari strešniki, Turistično društvo Maribor, Janita unikatni nakit, Jana Umek

10.00–13.00, Čebele in med, Vlado Vogrinec, Bruno Kirbiš, Pavla Karmel, Čebelarsko društvo Peter Močnik, Čebelarska zveza društev Maribor

10.00–13.00, Slovensko rokodelsko lončarstvo, Lorna Novak Jarh, Anina Novak Jarh, Nala Novak Jarh, Lončarski atelje Lorna

10.00–13.00, Krpanka, Nevenka Žlender, rokodelka

10.00–13.00, Od načrta do hiše, Milena Antonić, Mojca Horvat, Vlasta Čobal Sedmak, Urška Pliberšek, Vid Kmetič, Boštjan Jerman, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije, OE Maribor, Pokrajinski arhiv Maribor, Društvo za ZN za Slovenijo

10.00–13.00, Les je lep, Jožef Pehar, rokodelec

10.00–13.00, Pleteni podstavki, bobike, klopotci, vuge, Branka Janežič, rokodelka

10.00–13.00, Lončarstvo, Suzana Rajh, Helena Rajh, Sonja Hrastnik, Lončarski center Maribor

 

SVET JE PISAN PLANET

10.00–13.00, Pozdrav iz drugih držav – danes spoznavamo ROMSKO KULTURO, Znanstveno-raziskovalno združenje za umetnost, kulturne in izobraževalne programe in tehnologijo EPEKA, so.p., Društvo za podporo mladim Romom in Romsko društvo Romano Pralipe, so.p.

10.00–13.00, Mednarodna bralna plaža – literatura v tujih jezikih, Bukvarna Ciproš

10.00–13.00, Igra Zastave sveta

10.00–13.00, Kam na naslednje potovanje, kakšni so trenutni potovalni trendi, kaj je trajnostni turizem, kako izbrati hostel … Popotniško združenje Slovenije

 

UMETNOST ZORI

10.00–13.00, mala LIKOVNA – likovne in oblikovne delavnice za najmlajše, Urša Vidmar, Tina Matko

10.00–13.00, Škratova ropotarnica – mala kiparska in arhitekturna delavnica, Žiga Erlač, Aljaž Erlač

10.00–13.00, DIY delavnice – umetnost in tehnologija, Narmej Grager Lutarič in Sara Korošec, Kreativno društvo Objemko

10.00–13.00, UNI-KAT – kvačkamo in šivamo ter prodajna razstava, Mihelca Šuper in Klemen Lukman, Zavod INFINITUM

10.00–13.00, Delavnice z Društvom za sonaravno in ustvarjalno bivanje Sajan, Janja Repina Potočki, Saša Potočki, Društvo za sonarno in ustvarjalno bivanje Sajan

10.00–13.00, Melete Art, Manja Reherman, Melete Art

10.00–13.00, Mural ART KAMP – delavnica slikanja na veliko platno, mural painting, Guillermo Daniel Escalante Rodriguez, AAI Articulacion Artistica Internacional

 

BRALNA PLAŽA

10.00, Pravljično v poletje – zgodbice, bajke in povesti s pravljičarkami Pionirske knjižnice Rotovž, Zdenka Gajser, dr. Andreja Erdlen, Mariborska knjižnica, Pionirska knjižnica Rotovž

10.00–20.00, Bolje branje kot nerganje – branje knjig iz naših knjižnih zbirk, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Knjižna bolha – menjalnica knjig, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Bukvarna na Bralni plaži – antikvariat dobrih starih bukev iz dobrih starih cajtov, Bukvarna CIPROŠ, Društvo ljubiteljev knjig CIPROŠ

10.00–13.00, Angleščina za otroke – učenje po metodi Helen Doron English, Helen Doron English Maribor, Peritum d.o.o

 

IGRALNA JASA

10.00–13.00, Živa vragolija – delavnica cirkuških vragolij, Živa Stojanovič

10.00–13.00, Igra raja – igranje na Igralni jasi, Staša Grilc, Zavod MARS Maribor

10.00–13.00, Igre in igrače sveta – izdelovanje iger in igrač, Violeta Jolić, Nika Zupan, Društvo Velenjski raziskovalni studio Venera

 

KORENINE SRCA

10.00–13.00, Center za pomoč na domu

10.00–13.00, Društvo Toti DCA Maribor

10.00–13.00, VDC Sonček Maribor

10.00–13.00, Ozara d.o.o.

10.00–13.00, Center za sluh in govor Maribor, OŠ Antona Janše Radovljica, Zavod Vitis, Center za izobraževanje, usposabljanje in rehabilitacijo Ptuj, Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport Republike Slovenije

10.00–13.00, PUM- Andragoški zavod Maribor

10.00–13.00, Zaposlitveni center Avantus

 

KNEDLOVA KUHNA

10.00–13.00, KNEDLova stojnica prijateljev – DrMr – TriKrog in partnerji, DrMr – Zavod za družabno raziskovanje in medsebojno razumevanje, TriKrog z.o.o., Makrobiotično društvo Leon, Buna z.o.o., Kucha d.o.o., FFL Slovenija – Hrana za življenje, 3Muhe – pravična trgovina, Pravična trgovina Slovenija, Lušt – Paradajz d.o.o., Zlati ghee, Kmetija Banfi, EKO 365, Mycomedica, Gabaroni – testenine z okusom, DOŠ 2 Lendava, Slovenska Filantropija, ZRKB – Zavod za raziskovanje kvalitete življenja, Kocljevina – zavod za usposabljanje in zaposlovanje invalidnih oseb, Balai mlinarstvo – Petra Hladnjak s.p.

 

NARAVOLJUBJE

10.00–13.00, Igre in druženje v naravi ter učilnica na prostem, ZPM

10.00–13.00, Ustvarjanje pod krošnjami in senzorične delavnice, ZPM

 

IZZIV-IZUM

10.00–13.00, Učilnica v naravi: Klepet z živalcami, ZPM

 

GIBKI, PROŽNI, VSEGA ZMOŽNI

10.00–12.00, Spretnostni poligon, Športni Junak

10.00–12.00, Izposoja rekvizitov, Športni Junak

10.00–11.00, Športne igre za otroke, Športni Junak

 

UTERA

10.00–11.00, Jutranje prebujanje s plesom, Sandra Štefanec

11.00–13.00, Prebujanje čutov – voden obisk Utere, Sandra Štefanec in prostovoljci

 

RAZVAJALNICE

10.00–13.00, Priprava na moj lep porod, Marina Popović Frangež, Eva Barbara Vilčnik, Doula Marina

10.00–13.00, Svetlobna terapija Bioptron, masaže in kaligrafija, Ingrid Pečnik, Društvo SEJEM BESEDO

10.00–13.00, Klasična masaža, Maja Lamovšek

10.00–13.00, Energetske terapije, društvo Pomladni dež, Kaja Hrast Rakovnik, Branko Hrašovec

10.00–13.00, Tarot, Ana Drevenšek, Društvo Rdeči Šotor

10.00–13.00, Rune – nordijske šepetalke skrivnosti, Andrejka Ravnjak

 

ŽIVA KNJIŽNICA MARIBOR

10.00–13.00, Živa knjižnica Maribor, Mladinski kulturni center Maribor

Lokacija